Low Density Bag
High performance bags made for lighter weight refuse
Ideal for the janitorial or building maintenance
Individually folded
Facility Maintenance, Industrial Garbage Bags
Alte-Rego 6371302-Q#63713 Industrial Garbage Bags, Regular, 60″ W x 36″ L, 0.003 mils, Clear, 227.12 L (60 Gal.) Capacity-(Case of 100)
$177.18
| Weight | 38.402 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.56666 × 0.83333 × 1.04166 in |
| Strength | Regular |
| Dimensions | 60" W x 36" L |
| Qty/Pkg. | 100 |
| Colour | Clear |
| Thickness | 0.003 mils |
| Material | Polyethylene |
| Type | Open Top |
| Volume Capacity | 227.12 L (60 Gal.) |

