High performance bags made for heavier loads
Ideal for building contractor trade
Individually folded
Excellent strength and puncture resistance
Facility Maintenance, Industrial Garbage Bags
Alpha Poly B3550A6 Heavy-Duty Garbage Bags, 4X Strong, 35″ W x 50″ L, 6 mils, Black-(Case of 25)
$57.90
| Weight | 17.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.625 × 0.58333 × 1.04166 in |
| Strength | 4X Strong |
| Dimensions | 35" W x 50" L |
| Qty/Pkg. | 25 |
| Colour | Black |
| Material | Polyethylene |
| Type | Open Top |
| Thickness | 6 mil |

