5 7/8″ x 3 1/8″ with 3/8″ hole
Pliable, 10-mil plastic
Pulp-free, no wood-paper content
Waterproof, tear-resistant for short-term use RV-Plastic
5 7/8″ x 3 3/8″ with 3/8″ hole, reinforced with metal grommet
15-mil tear-resistant plastic
Weather and chemical-resistant
Inspection Tag, Safety
Accuform Signs TCS372CTP Inspection Tags, Cardstock, 3-1/8″ W x 5-7/8″ H, English-(Pack of 25)
$39.86
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.48958 × 0.26042 × 0.01042 in |
| Material | Cardstock |
| Language | English |
| Width | 3-1/8" |
| Height | 5-7/8" |
| Legend | Hot Work Permit |
| Sold/Priced Per | Package |
| Qty/Pkg. | 25 |

