13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB329RDP Coloured Blank Tags, Cardstock, 3-1/8″ W x 6-1/4″ H-(Pack of 100)
$39.01
| Weight | 0.872 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.64166 × 0.16666 × 0.45833 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 3-1/8" W x 6-1/4" H |
| Attachment Option | String |
| Format | Package |
| Size No. | 8 |
| Diameter | 1-3/8" |
| Flute Length | 25" |
| Length | 35" |
| Weight | 4.25 lbs. |

