13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB329BUP Coloured Blank Tags, Cardstock, 3-1/8″ W x 6-1/4″ H-(Pack of 100)
$39.01
| Weight | 0.914 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.525 × 0.21666 × 0.26666 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 3-1/8" W x 6-1/4" H |
| Attachment Option | String |
| Format | Package |
| Size No. | 8 |
| Applications | Aerospace, Automotive, Construction, Glass Manufacturing, Metal Fabrication |
| Cuff Length | 2" |
| Cuff Style | Knit |
| Width | 4" |

