13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB327YLP Coloured Blank Tags, Cardstock, 2-5/8″ W x 5-1/4″ H-(Pack of 100)
$33.49
| Weight | 0.612 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.6 × 0.20833 × 0.41666 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 2-5/8" W x 5-1/4" H |
| Attachment Option | String |
| Format | Package |
| Size No. | 6 |
| For Use With | 4092, 4093, 4094 |
| Colour | Grey |
| Overall Dimensions (L x W x H) | 22" x 9" x 2.75" |
| Weight | 4.8 lbs. |

