13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB327GNP Coloured Blank Tags, Cardstock, 2-5/8″ W x 5-1/4″ H-(Pack of 100)
$33.49
| Weight | 0.59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.4375 × 0.21875 × 0.23 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 2-5/8" W x 5-1/4" H |
| Attachment Option | String |
| Format | Package |
| Size No. | 6 |
| Tensile Strength | 580 Mpa |
| Welding Current | DC+, AC |
| Sold/Priced Per | Package |
| Qty/Pkg. | 4.1 kg |

