13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB326RDP Coloured Blank Tags, Cardstock, 2-3/8″ W x 4-3/4″ H-(Pack of 100)
$31.36
| Weight | 0.404 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.41666 × 0.2 × 0.2 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 2-3/8" W x 4-3/4" H |
| Attachment Option | String |
| Format | Package |
| Size No. | 5 |
| Vibration Level | 2.5m/s? |
| Nose Level | 74 dB(A) |
| Overall Length | 7" |
| Net Weight | 4.2 lbs. (1.9 kg) |

