13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB326BUP Coloured Blank Tags, Cardstock, 2-3/8″ W x 4-3/4″ H-(Pack of 100)
$31.36
| Weight | 0.52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.39583 × 0.19791 × 0.23 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 2-3/8" W x 4-3/4" H |
| Attachment Option | String |
| Format | Package |
| Size No. | 5 |
| Leg Base Colour | White |
| No. of Cross Beams | 2 |
| Cross Beam Material | Engineer-Grade Reflective Sheeting |
| Length of Cross Beam | 4" |

