13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB325GNP Coloured Blank Tags, Cardstock, 2-1/8″ W x 4-1/4″ H-(Pack of 100)
$30.51
| Weight | 0.414 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.48333 × 0.20833 × 0.19166 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 2-1/8" W x 4-1/4" H |
| Attachment Option | String |
| Format | Package |
| Size No. | 4 |
| Spindle Thread | 3/8"-24 |
| Vibration m/s? | 7.5 |
| Overall Length Less Guard in. (mm) | 9 (229) |
| Net Weight Less Guard lbs. (kg) | 4.0 (1.8) |

