13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB324YLP Coloured Blank Tags, Cardstock, 1-7/8″ W x 3-3/4″ H-(Pack of 100)
$29.32
| Weight | 0.31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.3125 × 0.15625 × 0.23 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 1-7/8" W x 3-3/4" H |
| Attachment Option | String |
| Format | Package |
| Size No. | 3 |
| For Use With | 4093, 4094, 4095, 9T34, 9T35, 9T41 |
| Colour | Black |
| Overall Dimensions (L x W x H) | 32" x 13.5" x 1.5" |
| Weight | 4.8 lbs. |

