13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB323YLP Coloured Blank Tags, Cardstock, 1-5/8″ W x 3-1/4″ H-(Pack of 100)
$32.72
| Weight | 0.26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.27083 × 0.13541 × 0.23 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 1-5/8" W x 3-1/4" H |
| Attachment Option | String |
| Format | Package |
| Size No. | 2 |
| For Use With | 1/2 cu.yd. Heavy-Duty Tilt Truck (1306) |
| Wheel Diameter | 10" |
| Width | 3.75" |
| Weight | 4.8 lbs. |

