13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB322GNP Coloured Blank Tags, Cardstock, 1-3/8″ W x 2-3/4″ H-(Pack of 100)
$26.26
| Weight | 0.222 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.58333 × 0.125 × 0.41666 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 1-3/8" W x 2-3/4" H |
| Attachment Option | String |
| Format | Package |
| Size No. | 1 |
| Tool Weight | 3.7 lbs. |
| Legend | Biohazard; Universal Precautions Must Be Observed w/Pictogram |
| Tool Length | 14.4" |
| Abrasive Capacity | 4" Type 1 |

