13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB318RDP Coloured Blank Tags, Cardstock, 3-1/8″ W x 6-1/4″ H-(Pack of 100)
$42.41
| Weight | 0.97 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.5 × 0.25 × 0.25 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 3-1/8" W x 6-1/4" H |
| Attachment Option | Wire |
| Format | Package |
| Shape | Round |
| Centre Hole Diameter | 3-1/4" |
| Maximum Machine Speed | 800 RPM |
| Certification(s) | Green Seal? |

