13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB317WTP Coloured Blank Tags, Cardstock, 2-7/8″ W x 5-3/4″ H-(Pack of 100)
$48.95
| Weight | 0.82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.47916 × 0.23958 × 0.23 in |
| Dimensions | 2-7/8" W x 5-3/4" H |
| Attachment Option | Wire |
| Format | Package |
| Size No. | 7 |
| Finish | Type 304 with Brushed Finish |
| Material | All-Welded 22-Gauge Stainless Steel |
| Capacity | 50-70 Retail |
| Max. Pad Size | 4.75" x 4" x 0.75" |

