13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB317BUP Coloured Blank Tags, Cardstock, 2-7/8″ W x 5-3/4″ H-(Pack of 100)
$48.95
| Weight | 0.84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.625 × 0.20833 × 0.41666 in |
| Dimensions | 2-7/8" W x 5-3/4" H |
| Attachment Option | Wire |
| Format | Package |
| Size No. | 7 |
| For Use With | MX Fuel? Sewer Drum Machine MXF500 & MXF501 |
| Material | Steel |
| Fits Drum Cable Diameters | 5/8" & 3/4" |
| Recommended Pipe Sizes | 4" – 6" |

