13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB316GNP Coloured Blank Tags, Cardstock, 2-5/8″ W x 5-1/4″ H-(Pack of 100)
$37.31
| Weight | 0.313 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.56666 × 0.21666 × 0.25 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 2-5/8" W x 5-1/4" H |
| Attachment Option | Wire |
| Format | Package |
| Size No. | 6 |
| Colour | Green |

