13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB315RDP Coloured Blank Tags, Cardstock, 2-3/8″ W x 4-3/4″ H-(Pack of 100)
$33.06
| Weight | 0.63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.58333 × 0.19166 × 0.41666 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 2-3/8" W x 4-3/4" H |
| Attachment Option | Wire |
| Format | Package |
| Size No. | 5 |
| Qty/Pkg. | 100 |
| Hole | 3/16" |
| Style | Hole with Wire |
| Colour | Red |
| Sold/Priced Per | Package |

