13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB314WTP Coloured Blank Tags, Cardstock, 2-1/8″ W x 4-1/4″ H-(Pack of 100)
$32.89
| Weight | 0.42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.5 × 0.25 × 0.16666 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 2-1/8" W x 4-1/4" H |
| Attachment Option | Wire |
| Format | Package |
| Size No. | 4 |
| Max Wattage Out | 2300 W |
| Peak HP | 3 HP |
| Spindle Thread | 5/8" – 11 |
| Tool Weight | 4.66 lbs. |

