13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB312WTP Coloured Blank Tags, Cardstock, 1-5/8″ W x 3-1/4″ H-(Pack of 100)
$35.61
| Weight | 0.294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.60833 × 0.15 × 0.23333 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 1-5/8" W x 3-1/4" H |
| Attachment Option | Wire |
| Format | Package |
| Size No. | 2 |
| Max Watts Out | 2300 W |
| Peak Horsepower | 3 HP |
| Spindle Thread | 5/8"-11 |
| Tool Weight | 4.66 lbs. |

