13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB311WTP Coloured Blank Tags, Cardstock, 1-3/8″ W x 2-3/4″ H-(Pack of 100)
$29.32
| Weight | 0.164 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.45833 × 0.16666 × 0.29166 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 1-3/8" W x 2-3/4" H |
| Attachment Option | Wire |
| Format | Package |
| Size No. | 1 |
| Minimum Throat Depth | 1-9/16" |
| Bolt | 28 mm |
| Rail | 1-1/8" x 7/16" |
| Weight | 4.65 lbs. |

