13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB307YLP Coloured Blank Tags, Cardstock, 3-1/8″ W x 6-1/4″ H-(Pack of 100)
$29.32
| Weight | 0.868 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.525 × 0.20833 × 0.26666 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 3-1/8" W x 6-1/4" H |
| Attachment Option | Hole Only |
| Format | Package |
| Hole | 3/16" |
| Colour | Yellow |
| Qty/Pkg. | 100 |
| Style | Hole Only |
| Size No. | 8 |
| Sold/Priced Per | Package |

