13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB306RDP Coloured Blank Tags, Cardstock, 2-7/8″ W x 5-3/4″ H-(Pack of 100)
$33.06
| Weight | 0.582 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.48333 × 0.175 × 0.24166 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 2-7/8" W x 5-3/4" H |
| Attachment Option | Hole Only |
| Format | Package |
| Size No. | 7 |
| Colour | Red |

