13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB304WTP Coloured Blank Tags, Cardstock, 2-3/8″ W x 4-3/4″ H-(Pack of 100)
$22.52
| Weight | 0.4352 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.28338 × 0.28338 × 0.28338 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 2-3/8" W x 4-3/4" H |
| Attachment Option | Hole Only |
| Format | Package |
| Size No. | 5 |
| Usage Rating | Severe Use |
| Width | 23.5" |
| Height | 15.5" |
| Depth | 4.5" |

