13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB304RDP Coloured Blank Tags, Cardstock, 2-3/8″ W x 4-3/4″ H-(Pack of 100)
$22.01
| Weight | 0.482 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.4 × 0.16666 × 0.20833 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 2-3/8" W x 4-3/4" H |
| Attachment Option | Hole Only |
| Format | Package |
| Hole | 3/16" |
| Lumens | 12000 |
| CRI | 80 |
| Colour Temperature | 4000 K |
| Manufacturer's Warranty | 5 Year Limited |

