13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB303BUP Coloured Blank Tags, Cardstock, 2-1/8″ W x 4-1/4″ H-(Pack of 100)
$20.31
| Weight | 0.4278 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.25842 × 0.25842 × 0.25842 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 2-1/8" W x 4-1/4" H |
| Attachment Option | Hole Only |
| Format | Package |
| Size No. | 4 |
| Crane Material | Steel |
| Caster Material | Phenolic |
| Base Width | 89-3/4" |
| I-Beam Flange Width | 4" |

