13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB302WTP Coloured Blank Tags, Cardstock, 1-7/8″ W x 3-3/4″ H-(Pack of 100)
$19.12
| Weight | 0.2392 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.22917 × 0.22917 × 0.22917 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 1-7/8" W x 3-3/4" H |
| Attachment Option | Hole Only |
| Format | Package |
| Size No. | 3 |
| Vibration Level | 8 m/s? |
| Nose Level | 84 dB(A) |
| Overall Length | 7" |
| Net Weight | 4.5 lbs. (2 kg) |

