13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB302RDP Coloured Blank Tags, Cardstock, 1-7/8″ W x 3-3/4″ H-(Pack of 100)
$19.12
| Weight | 0.31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.31666 × 0.16666 × 0.15833 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 1-7/8" W x 3-3/4" H |
| Attachment Option | Hole Only |
| Format | Package |
| Hole | 3/16" |
| Qty/Pkg. | 100 |
| Colour | Red |
| Size No. | 3 |
| Style | Hole Only |
| Sold/Priced Per | Package |

