13 pt. coated color cardstock tags have a patch-reinforced 3/16″ hole
Available plain hole, looped with 12″ galvanized steel wire, or looped with 12″ cotton string
Blank Tag, Safety
Accuform Signs TBB300YLP Coloured Blank Tags, Cardstock, 1-3/8″ W x 2-3/4″ H-(Pack of 100)
$15.73
| Weight | 0.1968 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.21821 × 0.21821 × 0.21821 in |
| Material | Cardstock |
| Dimensions | 1-3/8" W x 2-3/4" H |
| Attachment Option | Hole Only |
| Format | Package |
| Colour | Yellow |
| Size No. | 1 |
| Hole | 3/16" |
| Qty/Pkg. | 100 |
| Style | Hole Only |
| Sold/Priced Per | Package |

