Header style tags meet Occupational Safety and Health Administration requirements.
Pliable, 10-mil plastic
Pulp-free, no wood-paper content
Waterproof, tear-resistant for short-term use
Inspection Tag, Safety
Accuform Signs FRTRS307CTP Inspection Tags, Cardstock, 3-1/8″ W x 5-7/8″ H, French-(Pack of 25)
$36.63
| Weight | 0.192 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.49166 × 0.025 × 0.26666 in |
| Material | Cardstock |
| Language | French |
| Width | 3-1/8" |
| Height | 5-7/8" |
| Bearing Type | Roller |
| Swivel Radius | 3-3/4" |
| Overall Height | 5-5/8" |
| Wheel Colour | Grey |

