Header style tags meet Occupational Safety and Health Administration requirements.
Pliable, 10-mil plastic
Pulp-free, no wood-paper content
Waterproof, tear-resistant for short-term use
Inspection Tag, Safety
Accuform Signs FRMGT207CTP Inspection Tags, Cardstock, 3-1/8″ W x 5-7/8″ H, French-(Pack of 25)
$36.46
| Weight | 0.202 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.48333 × 0.025 × 0.275 in |
| Material | Cardstock |
| Language | French |
| Width | 3-1/8" |
| Height | 5-7/8" |
| Hole | 3/8" |
| Legend | Douche D'Urgence Et Bain Oculaire Registre D'Inspection |

