Designed to allow the part to plug multiple inner diameters or cap multiple outside diameters
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.5 × 0.25 × 0.5 in |
| Connection Type | Push-Fit |
| Material | LDPE |
| Overall Height | 0.438" |
| Outside Diameter Range | 0.5" – 0.568" |
| Inside Diameter Range | 0.435" – 0.5" |
| Flange Diameter | 0.437" |
| Colour | Blue |

