Multi-purpose acrylic adhesive
Plastic resistant
Instant bonding
Smooth and clean appearance
High strength
Foam Tape, Tools
3M CV62 5/8INX36YD VHB Commercial Vehicle Tape, 33 m (108′) L x 19 mm (3/4″) W, 62 mils, Acrylic-(Roll)
$65.94
| Weight | 1.49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.91666 × 0.05 × 0.91666 in |
| Foam Material | Acrylic |
| Width | 19 mm (3/4") |
| Length | 33 m (108') |
| Thickness | 62 mils |
| Initial Temperature Resistance | 300?F |
| Material | Acrylic |
| Shelf Life | 24 Months |
| Product Form | Roll |
| Colour | Grey |

