Multi-purpose acrylic adhesive
Plastic resistant
Instant bonding
Smooth and clean appearance
High strength
Foam Tape, Tools
3M CV62 1INX36YD VHB Commercial Vehicle Tape, 33 m (108′) L x 25.4 mm (1″) W, 62 mils-(Roll)
$94.19
| Weight | 2.402 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.91666 × 0.08333 × 0.91666 in |
| Width | 25.4 mm (1") |
| Length | 33 m (108') |
| Thickness | 62 mils |
| Initial Temperature Resistance | 400?F |
| Material | Acrylic |
| Shelf Life | 24 Months |
| Product Form | Roll |
| Colour | Grey |

