Designed to allow the part to plug multiple inner diameters or cap multiple outside diameters
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.5 × 0.25 × 0.5 in |
| Connection Type | Push-Fit |
| Material | LDPE |
| Overall Height | 1" |
| Outside Diameter Range | 2.311" – 2.65" |
| Inside Diameter Range | 2.245" – 2.583" |
| Flange Diameter | 2.75" |
| Colour | Blue |

