Designed to allow the part to plug multiple inner diameters or cap multiple outside diameters
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.54167 × 0.34167 × 0.14167 in |
| Connection Type | Push-Fit |
| Material | LDPE |
| Overall Height | 1/2" |
| Outside Diameter Range | 0.49" – 0.547" |
| Inside Diameter Range | 0.409" – 0.484" |
| Flange Diameter | 0.375" |
| Colour | Blue |

