Designed to allow the part to plug multiple inner diameters or cap multiple outside diameters
| Weight | 0.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 0.41667 × 0.16667 in |
| Connection Type | Push-Fit |
| Material | LDPE |
| Overall Height | 1/2" |
| Outside Diameter Range | 0.641" – 0.728" |
| Inside Diameter Range | 0.575" – 0.661" |
| Flange Diameter | 0.874" |
| Colour | Blue |

