Designed to allow the part to plug multiple inner diameters or cap multiple outside diameters
| Weight | 0.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 0.41667 × 0.16667 in |
| Connection Type | Push-Fit |
| Material | LDPE |
| Overall Height | 1/2" |
| Outside Diameter Range | 0.98" – 1.045" |
| Inside Diameter Range | 0.916" – 0.98" |
| Flange Diameter | 1.248" |
| Colour | Blue |

